تازه ترین اخبار

همایش جمع پنجی دپارتمان شاکریان

جمع بندی و تست زنی کل ریاضی تجربی در ۵ ساعت

زمان همایش:

چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۳٫۳۰ الی ۸٫۳۰

ثبت نام:
برای ثبت نام و گرفتن کارت ورود به همایش روز شنبه ۲ خرداد و یک شنبه ۳ خرداد ساعت ۴ الی ۸ عصر به دفتر مرکزی موسسه فرهنگی انتشاراتی سبقت برتر در مشهد به آدرس بولوار هاشمیه، هاشمیه ۲۸ پلاک ۱۰۶ مراجعه کنید.
تذکر:
شرکت دانش آموزان غیر دپارتمان شاکریان در صورتی که پایه ریاضی خوبی داشته باشند بلامانع است.

همایش جمع پنجی شاکریان (جمع بندی و تست زنی کل ریاضی در ۵ ساعت ) ، زمان ۶ خرداد ، توضیحات کامل ، ثبت نام و گرفتن کارت همایش روز دوم و سوم خرداد ساعت ۴ تا ٨ شب ، انتشارات سبقت برتر ، هاشمیه ٢٨ پلاک ١٠۶ ، ثبت نام دانش اموزان غیر دپارتمان در صورت معدل کل بالای ١٨ و وجود جای خالی امکان پذیر هست

اطلاعیه مهم دپارتمان شاکریان ( همایش ها و ثبت نام کلاس ها)

 دانش آموز عزیز

با توجه به اینکه سایت دپارتمان در حال تغییر است ، شما به برخی از قسمت های سایت از جمله  لینک ثبت نام کلاس ها دسترسی ندارید. لذا در صورت امکان تا راه اندازی سایت جدید ، اطلاعات خود را از طریق ایمیل برای ما ارسال نمایید.یا با شماره ۰۹۳۵۰۶۲۱۰۰۶ پیامک بزنید

 در ضمن

برای ثبت نام در همایش های دپارتمان شاکریان میتوانید کلمه همایش را به شماره ۰۹۳۵۰۶۲۱۰۰۶ پیامک کنید تا با شما تماس گرفته شود.

برای ثبت نام در کلاس جمع بندی دپارتمان شاکریان میتوانید کلمه جمع بندی را به شماره ۰۹۳۵۰۶۲۱۰۰۶ پیامک کنید تا با شما تماس گرفته شود.

 

 

شروع سومین دوره طرح اهداء کتاب دپارتمان شاکریان ( ویژه مناطق محروم مشهد و سایر استان ها)

طرح اهداء کتاب

دپارتمان تخصصی ریاضی تجربی شاکریان جهت استفاده دانش آموزان بورسیه و نیازمند، اقدام به جمع آوری کتاب های کنکوری (گاج ، سبز ،میتکران و …) کرده است . از تمامی دانش آموزان سال های گذشته که به کتاب های کنکوری خود نیازی ندارند؛ تقاضا می کنیم که با تحویل دادن کتاب های خود، ما را در این حرکت معنوی یاری نمایند.

مکان تحویل کتاب ها : فلستطین 18 – دبیرستان پیام 

ساعت تحویل کتاب ها : بعد از ظهر ها از ساعت 4 تا 8 شب

تذکر : از آوردن کتاب های درسی و کتاب های اموزشی دبیران خودداری فرمائید .

برخی مواقع یک حرکت کوچک میتواند سرنوشت یک انسان را تغییر دهد. بیایید با یاری همدیگر در این حرکت مثبت سهیم شویم.

همایش دخترانه سه شنبه 20 خرداد 93

جمع بندی کل ریاضی تجربی و حل 50 تست طلایی برای اولین بار

مکان : بلوار تلویزیون نرسیده به میدان ملک آباد نبش منتظری 7 مجتمع ساپکو

ساعت : 3 تا 8.30 عصر

شرایط حضور : فقط مخصوص دانش آموزان امسال دپارتمان با همراه داشتن کارت همایش یا کارت شناسایی مثل کارت ملی

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص تمديد مهلت مرحله دوم ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 1393

سازمان سنجش آموزش کشور پيرو اطلاعيه مورخ 28/11/92 بدين‌وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلبان آزمون سراسری  سال 1393 كه در مرحله دوم ثبت نام (03/12/92 لغایت 06/12/92 ) موفق به ثبت نام در آزمون نگرديده‌اند و يا نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده‌ ولي تاكنون موفق به مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت نامي خود نگرديده اند مي‌رساند به منظور فراهم آوردن تسهيلات لازم اين مهلت تا روز چهارشنبه مورخ 14/12/92 تمديد مي‌گردد.

ضمناَ داوطلبان مي‌توانند براي آگاهي از شرايط و ضوابط آزمون به اطلاعيه هاي مندرج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه نمايند.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور ۹۳ از ۳ اسفند

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور ۹۳ از ۳ اسفند آغاز می‌شود و تا ۶ اسفند ادامه دارد.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: مرحله اول ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 93 به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی و بین‌الملل دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کدرشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها بر اساس آزمون صورت می‌پذیرد، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه فرهنگیان ساعت 24 روز گذشته سه‌شنبه 26 آذرماه 92 پایان پذیرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس آمار اولیه گزارش شده در این مرحله تعداد 892 هزار و 742 داوطلب در آزمون سراسری سال 93 ثبت‌نام کرده‌اند. بدیهی است که آمار نهایی ثبت‌نام کنندگان متعاقبا اعلام خواهد شد.

توکلی گفت: بر اساس برنامه زمان بندی شده اطلاعات تقاضانامه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 93 ثبت‌نام کرده‌اند و دارای شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی است، از روز شنبه 3 اسفند تا روز سه‌شنبه 6 اسفند 92 به منظور مشاهده و کنترل اطلاعات تقاضانامه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، ادامه داد: لذا تمامی داوطلبان ثبت‌نام کننده ضرورت دارد که در این مهلت تعیین شده یعنی از 3 تا 6 اسفند 92 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام و چنانچه مواردی نیاز به اصلاح داشته باشد بر اساس دستورالعمل مربوطه نسبت به ویرایش اطلاعات مذکور مبادرت کنند.

حسین توکلی با اشاره به مرحله دوم ثبت‌نام آزمون سراسری سال 93، تصریح کرد: مرحله دوم ثبت‌نام به منظور ثبت‌نام از آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود را در سال 84 و یا بعد از‌ آن اخذ کرده‌اند یا اطلاعات آنان در فایل آموزش و پرورش وجود نداشته یا ناقص بوده و به همین علت نتوانسته‌اند در آزمون سراسری سال 93 ثبت‌نام کنند و همچنین داوطلبانی که خواستار شرکت در آزمون سراسری سال 93 هستند ولی به هر علت در تاریخ مقرر ثبت‌نام نکرده‌اند، بر اساس برنامه زمانی مربوطه از روز شنبه 3 اسفند 92 از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آغاز و تا روز سه‌شنبه 6 اسفند 92 پایان می‌پذیرد.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور،در ادامه اظهار داشت: بنابراین این قبیل داوطلبان باید بر اساس اطلاعیه‌ای که از سوی این سازمان منتشر می‌شود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و پس از پرداخت وجه ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش و دریافت اطلاعات دفترچه راهنمای ثبت‌نام و مطالعه آن اقدام و روز شنبه 3 اسفند تا پایان روز سه‌شنبه 6 اسفند 92 به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت‌نام اقدام کنند.

شرایط مطلوب برای یک مطالعه خوب

۱- یک مکان معین را برای مطالعه کردن تخصیص دهید. آیا شما مکانی را در اختیار دارید، که در آن با خودتان خلوت کنید؟
اگر تصمیم به مطالعه کردن دارید، باید بهترین مکان ممکن را برای این کار پیدا کنید. البته این مکان حتما باید آرام و بی سرو صدا باشد و درآن شخص در اثر صداهایی مانند رادیو، تلویزیون و سرو صدای اشخاص دچار گیجی نشود. اما این مساله کاملاً هم قطعی نیست. چون ۸۰درصد مطالعه دانشجویان در اتاق خودشان انجام می‌شود نه در کتابخانه.

 
مکانی که شما در آن به مطالعه می‌پردازید و هیچ کار دیگری در آن انجام نمی‌دهید، بهترین چیز ممکن در دنیا است. پس از مدتی، مطالعه کردن به رفتاری مناسب با آن محیط ویژه تبدیل می‌شود. سپس در هرجایی که در این دنیا قرار بگیرید، فکر می‌کنید باید کار متناسب آن محل را انجام دهید. به این روش توجه کنید:
هنگامی‌که وارد کلاس درس می‌شوید ومی‌نشینید، کارتان را با توجه به حرف‌های استاد شروع می‌کنید،. در این جا نگرش‌ها و توجه و رفتارتان به طور خودکار عمل می‌کنند. برای اینکه قبلا آن اتاق با چیزهایی مانند درس و گوش دادن وغیره مرتبط شده است چنانچه موقعیت این مکان ( کلاس درس ) را برای جاهای دیگر هم بوجود بیاورید،‌ در می‌یابید که در آن مکان‌ها هم آسانتر می‌نشینید و مطالعه می‌کنید.

۲- قبل از شروع یک تکلیف، زمانی را که برای پایان دادن به آن انتظار دارید برروی یک صفحه بنویسید.
گزارشی از اهداف مورد نظرتان تهیه کنید. این مرحله در کل، زمانی را تلف نمی‌کند. اما می‌تواند بسیار مفید باشد. این مرحله ممکن است فشار خیلی کمی بر روی شما داشته باشد و در نتیجه رفتار مطالعه شما به صورت ثابتی بهبود می‌یابد. صفحه‌ای که بر روی آن اهدافتان را یادداشت کرده‌اید، بعنوان شاخصی از کارآمدی روش مطالعه تان نگهداری کنید. سعی کنید هر روز هنگام عصر سطح اهدافتان را بطور جزیی افــزایش دهید، سعی نکنید که درجه اهدافتان را به صورت رؤیایی بالا ببرید. فقط اهداف را بافاصله زمانی کم افزایش دهید.
 

۳- با انتخاب نمادهای اجتماعی که به مطالعه مربوط است، توانایی تمرکزتان را تقویت کنید. در این رابطه شکل خاصی از لباس مثلا یک کلاه، روسری، یک مجسمه جدید یا یک تو‌تم را انتخاب کنید.
قبل از اینکه مطالعه را شروع کنید، کلاه را بپوشید یا مجسمه کوچکتان را بر روی میز قرار دهید. این اعمال از دو راه به تمرکز شما کمک می‌کنند. اول از همه، علامتی برای اشخاص دیگر است مبنی بر اینکه در حال کارکردن هستید و محترمانه از آنها می‌خواهید که مزاحم شما نشوند ( تمرکزتان را به هم نزنند ). دوم، برگزار کردن این مراسم کوتاه و منظم به شما در انجام دادن کارتان کمک می‌کند اما به هنگام نامه نوشتن، تخیل کردن یا پرسه زدن در اطراف،از مجسمه یا کلاهتان استفاده نکنید. استفاده از این روش را فقط به زمان مطالعه اختصاص دهید. اگر جادویتان علاوه بر کتاب با چیزهایی دیگر نیز مرتبط شده بدنبال یک نماد دیگر باشید. باید مواظب باشید که نمادهایتان به نشانه‌ای برای برانگیختن رؤیا‌ها تبدیل نشوند.

 
۴- اگر حواستان پرت شده است، بایستید و رویتان را از کتاب‌هایتان برگردانید: در حالی که به کتاب خیره شده ودر مورد قوی‌تر شدن ضعف تان با خود نجوا می‌کنید.
پشت میزتان ننشینید، اگر این کار را بکنید بعد از مدتی مطالعه با رؤیا پردازی و احساس گناه مرتبط خواهد شد و اگر مجبور به تخیل هستید که همه ما گاهی انجام می‌دهیم بلند شده و در اتاق قدم بزنید.
اتاق را ترک نکنید. فقط بایستید و در حالی که به تکالیف درسی تان نگاه نمی‌کنید به تخیل بپردازید. عمل فیزیکی ایستادن، فکر شما را بر روی کارتان متمرکز می‌سازد. در این مورد سعی کنید. بزودی متوجه می‌شوید گفتن این جمله به خود که « من باید بایستم»به شما در متمرکز کردن حواستان کمک می‌کند.

 
۵- در آخر هر صفحه مکث کنید.
و وقتی‌که مشغول خواندن هستید، آهسته تا ۱۰ بشمارید. این ایده‌ای است که زمان مطالعه شما را ممکن است افزایش دهد. اگر هنگام خواندن افکارتان آشفته است و نمی‌توانید تمرکز داشته باشید، این کار برای شما سودمند است. اگر در حین مطالعه کسی از شما سؤال کند که « چقدر خوانده‌اید» شما تنها به او جواب دهید: « در حدود سی دقیقه»این روش را به کار ببرید اما به خاطر داشته باشید این راه فقط به عنوان یک راه حل اضطراری برای نداشتن تمرکز به کار می‌رود.

 
۶- برای شروع مطالعه، زمان معینی را اختصاص دهید.
رفتار و عادات معین همیشه در طی روز در زمان مربوط به خودشان رخ می‌دهند. اگر یـــک روز خـود را مورد بررسی قرار دهید، در می‌یابید که همیشه کارهای معینی را در زمان‌های پیش بینی شده‌ای انجام می‌دهید.
ممکن است که این مساله درروزهای مختلف، تغییراتی داشته باشد اما عموما بعضی از رفتارهای شما به صورت عادی دارای وقت بخصوصی هستند
. اگر با خودتان رو راست وصادق باشید، در‌‌‌ می‌یابید که شروع کردن رفتارهای کنترل شده توسط زمان، کاری نسبتا ساده است. مساله مورد توجه این است که اگر بتوانید بطور عادتی مطالعه کنید یا حداقل قسمتی از مطالعه روزانه خود را انجام دهید،بعدها شروع آن آسانتر خواهد بود.
سعی کنید زمان مطالعه را به صورت عادتی در آورید و به آنچه که قبل از شروع مطالعه انجام می‌دهید، دقت کنید. این یک روش برای بهتر کردن تمرکزتان است.

 
۷- درست قبل از شروع زمان مطالعه، هیچ کار ناتمامی را شروع نکنید.
بسیاری از مردم در مورد کارهایی که نسبت به انجامشان تعهد دارند و نیمه تمام مانده‌اند، فکر می‌کنند. آنها مجبور هستند که این کار‌ها را انجام دهند تا از تعهدی که دارند، رهایی یابند. فعالیت‌های نیمه تمام معمولا بیشتر از کارهای تکمیل شده، ذهن را مشغول می‌کنند. اگر عقیده مذکور را درباره عادت تخیل کرد بکار ببرید، متوجه خواهید شد که فعالیت‌ها و تکالیف ناتمام در مقایسه با آنهایی تمام شده‌اند، بیشتر موجب تخیل ورؤیا پردازی می‌شوند. بنابراین وقتی‌که می‌دانید به زمان مطالعه که خودتان آن را انتخاب کرده‌اید، نزدیک می‌شوید ذهنتان را درگیر مسائل پیچیده و بحث‌های طولانی نکنید.
سعی کنید که به زمان مخصوص مطالعه عادت کنید وبه اعمالی که قبل از شروع مطالعه انجام می‌دهــید، توجه کنـــید. این راهی
برای بالا بردن توانایی تمرکز شماست.

 
۸- اهداف کوتاه مدت و منظمی را برای خود در نظر بگیرید.
این زمان را به زیر مجموعه‌هایی تقسیم کنید وقتی‌که اولین صفحه را تمام کردید، زمان خاصی را برای این کار اختصاص دهید. اگر ریاضی می‌خوانید، زمانی را برای حل هر مساله در نظر بگیرید. به عبارت دیگر تکالیف تان را به واحدهای کوچکی تقسیم کنید. برای همه اهداف معین شده زمانی را تعیین کنید. این شیوه توانایی شما را برای مطالعه کردن، افزایش می‌دهد بدون اینکه تمرکزتان را از دست بدهید.

 
۹- از یک دفترچه یادداشت به عنوان یاد یار استفاده کنید.

ترفند دیگری که به شما در بالا بردن تمرکز کمک می‌کند، قرار دادن یک مداد و کاغذ در کنار دفتر یادداشت شما است. اگر در هنگام مطالعه، ذهنتان مشغول مسائلی می‌شود که باید آن را انجام دهید آن را در دفترچه یادداشت کنید در این صورت مطمئن می‌شوید که در صورت نگاه کردن به دفترچه متوجه کارهایی که باید انجام دهید خواهید شد. نگرانی در مورد فراموش کردن کارهایی که باید انجام دهید، ممکن است موجب اختلال در مطالعه شود.

 
۱۰- قبل از اینکه مطالعه را شروع کنید، استراحت کنید.
برای تمرکز داشتن از خودتان بپرسید: آیا مطالعه وکار کردن بر روی کتاب، چیزی است که مرا بترساند؟
اگر مجبور باشید که موارد ناخوشایندی را مطالعه کنید و شما می‌دانید که از خواندن آن مطالب احساس بدی به شما دست می‌دهد، چه عکس العملی نشان می‌دهید؟ احتمالا مطالعه را متوقف کرده و مشغول خیالبافی می‌شوید ودلایل خوبی برای متوقف کردن مطالعه پیدا می‌کنید. اگر اینگونه عمل کنید می‌توان گفت که اضطراب یادگیری دارید،تنها راه از بین بردن اضطراب یادگیری، یادگرفتن این مطلب است که چگونه استراحت کنیم.
اگر از لحاظ جسمی و روحی کاملاً استراحت کرده باشید، تقریبا غیر ممکن است که هیچ نگرانی از خواندن به خود راه دهید. کتاب را با آرامش مطالعه کنید نه با هیجان و اضطراب. وقت مطالعه، مطالعه کنید ونگرانی رابرای زمان خودش بگذارید. هردو را در یک زمان انجام ندهید.

منبع : friend.knowclub.com

 

نحوه گزینش دانشجو در دوره‌های فراگیر

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور92، گفت: 109 هزار و 520 نفر در این دوره از آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

دکتر حسین توکلی  با اشاره به جدول زمانبندی برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 92، اظهار کرد: آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور روز جمعه 29 آذر ماه برگزار می‌شود و کارت ورود به جلسه آزمون از روز چهارشنبه 27 آذر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org توزیع می‌شود.

وی با اشاره به نحوه گزینش دانشجو در دوره‌های فراگیر و تبدیل وضعیت، تصریح کرد: نمره نهایی لازم برای قبولی بر اساس تأثیر 80 درصدی میانگین دروس حاصل از آزمون و تأثیر 20 درصدی میانگین معدل مدرک کارشناسی می‌باشد.

توکلی با بیان اینکه میانگین معدل مدرک کارشناسی برای داوطلبانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند، حاصل میانگین معدل دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است، تصریح کرد: دانشجویان سال آخر باید میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود را تا 31 شهریور ماه 92 در محل مربوط در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی اعلام کنند.

منبع : ایسنا

loading...
طرح بزرگ من میتوانم
محصولات و خدمات دپارتمان
مراکز کنکور